« Послуги   |   Загальні положення »


Бібліотека КНТЕУ володіє однією з щонайпотужніших комп’ютерних систем серед бібліотек України. У бібліотеці розгорнена локальна комп’ютерна мережа, яка охоплює всі її підрозділи і є частиною комп’ютерної мережі університету.

Апаратне забезпечення


Комп’ютерна мережа бібліотеки КНТЕУ працює на основі комутаційного оснащення фірми Cisco. Сегмент мережі бібліотеки налічує 2 комутатори Cisco Catalyst C2980G-A (80 портів ethernet і 2 оптичних), 2 комутатори Cisco Catalyst C2980G-A (80 портів ethernet і 2 оптичних) і один оптичний комутатор Cisco Catalyst 3500 XL (8 оптичних портів).
Комутатори сполучені між собою за допомогою оптоволоконних з’єднань. Подовження до робочих місць виконане з використанням неекранованої витої пари (UTP-5). Загалом, структурована кабельна система бібліотеки налічує 250 портів. На даний момент задіяно 100 портів, з яких 3 сервери, 43 робочих місця співробітників бібліотеки.
Інші 47 комп’ютерів використовуються читачами бібліотеки і розподілені між залом каталогів, мультимедійною бібліотекою, залом іноземної літератури і залом нових надходжень.

Робочі місця читачів укомплектовані переважно комп’ютерами на базі процесорів Intel Celeron з частотою від 300 Мгц до 1.7 Ггц.

Як сервери використовуються двопроцесорні системи на основі процесорів Pentium II і Pentium III, обладнані RAID-масивом.

Програмне забезпечення


В бібліотеці КНТЕУ встановлена АБІС “УФД /Библиотека”, яка вирішує задачу комплексної автоматизації. На робочих місцях співробітників і читачів АБІС “УФД/ Бібліотека” працює під управлінням ОС Windows 98 і ОС Windows 2000. Серверна частина системи працює на платформі Microsoft SQL Server 2000 під управлінням ОС Windows 2000 Server.

АБІС «УФД Бібліотека»


Tags: , , , , , ,

Бібліотека КНТЕУ


Схожі записи